A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Чмирівська громада
Луганська область, Старобільський район

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області інформує

Дата: 10.10.2019 08:01
Кількість переглядів: 11

Чи можливо зареєструвати право власності у разі втрати державного акту на право власності на земельну ділянку та свідоцтво про право власності?

           

Майже кожна людина є власником об’єкта нерухомого майна (квартири, житлового чи садового будинку, земельної ділянки та ін..)

Трапляються випадки, коли правовстановлюючі документи на вказані об’єкти нерухомого майна втрачаються.

Виникає питання – як підтвердити своє право власності на об’єкт нерухомого майна?

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 затверджено Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Пунктом 53 цього Порядку встановлено механізм державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об’єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 року у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням відповідного державного акта на право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно.

Державна реєстрація права власності та інших речових прав на земельну ділянку, на обєкт нерухомого майна у таких випадках відбувається з використанням відомостей Державного земельного кадастру або Реєстру прав власності на нерухоме майно, які є архівною складовою частиною Державного реєстру прав, та паперових носіїв інформації (реєстрові книги, реєстраційні справи, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації) з обов’язковим зазначенням у Державному реєстрі прав власності про втрату, пошкодження чи зіпсування відповідного документа.

Крім того, державному реєстратору може надаватися копія втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акту, свідоцтва про право власності на нерухоме майно тільки у разі наявності у заявника такої копії.

Отже,  якщо власник нерухомого майна з якоїсь причини не має документів про право власності, але це право було зареєстроване у Державному земельному кадастрі чи в Реєстрі прав власності – тоді немає жодних підстав для відмови власнику у поновленні його прав власності на обєкти нерухомого майна.

 

Головне територіальне управління

юстиції у Луганській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь