Події

Забезпечення вихованців ДНЗ «Топольок» Чмирівської ОТГ повноцінним та своєчасним фізичним розвитком, шляхом створення сучасного розвивально-предметного середовища.

На території Чмирівської ОТГ функціонує ДНЗ «Топольок» який відкрився в 1972 році, має типове одноповерхове приміщення площею 604,3 м2. В дитячому садочку 4 групи, віком від 1-го до 6-ти років, загальною кількістю 85 вихованців, у тому числі: 7 дітей з багатодітних родин, 8 дітей з малозабезпечених родин, 2 дитини з інвалідністю, 2 дитини напівсироти, 7 дітей ВПО. Заклад працює за базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та «Впевнений старт» для дітей старшого віку, садочок повністю укомплектований педагогічними кадрами, в тому числі двома вихователями-організаторами фізичного виховання та одним музичним керівником, освітній рівень педагогів відповідає Закону України «Про дошкільну освіту». Велика увага приділяється сенсорному і розумовому розвитку вихованців, але пріоритетним питанням у вихованні дітей всіх вікових груп та діяльності дошкільного закладу залишається фізичне виховання. Адже високий рівень фізичного розвитку дітей – одне з найважливіших умов повноцінного і своєчасного психологічного розвитку підростаючого покоління. Педагоги закладу застосовують в освітньому процесі методики здоров’язбережувального і здоров’яформувального спрямування, організовують системний підхід до формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, забезпечують проведення різнопланової фізкультурно-оздоровчої роботи з метою формування у них необхідного рухомого досвіду, основ здорового способу життя.

Наразі відсутність безпечного, розвивально-предметного середовища унеможливлює забезпечення вихованців ДНЗ «Топольок» повноцінним і своєчасним фізичним розвитком. Відсутність в дитячому садку універсального залу для занять музикою і фізкультурою є найбільшою перешкодою систематичного і послідовного формування, закріплення й удосконалення рухової активності та розвитку фізичних навичок. Для занять використовується групове приміщення, яке своїми функціональними властивостями, площею та обладнанням не відповідає сучасним нормам. Через обмеженість простору доводиться переносити активні ігри, які вимагають більшої площі, на відкрите повітря, але погода не завжди це дозволяє, тому деякі види активних ігор навіть виключаються з розкладу дня дітей. Відсутність, недостатня кількість, застарілість спортивного інвентарю та музичних інструментів веде до зниження ефективності вправ, довгому очікуванню дітьми своєї черги, втрати інтересу. З моменту утворення громади садок почав оновлювати свою матеріальну базу, був проведений капітальний ремонт системи водовідведення та обладнання теплої підлоги, але рішення цієї проблеми своїми силами є не підйомним завданням для громади.

З метою залучення додаткових коштів на вирішення цієї проблеми було розроблено проєкт «Розвивально-предметна платформа, шляхом реконструкції КДНЗ «Топольок» з прибудовою спортивної зали, як засіб всебічного розвитку підростаючого покоління Чмирівської громади» та надано на конкурс з відбору проєктів на залучення коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) . Проєкт було відібрано на фінансування для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України” 3 Пул. В грудні 2019 року укладено 4 - сторонню Угоду між Міністерством фінансів, Міністерством розвитку громад та територій України, Чмирівською сільрадою та виконкомом щодо передачі коштів на реалізацію цього проєкту. В серпні 2020 року Постановою №697 затверджено розподіл залучених коштів на 2020 рік. Реалізація проєкту продовжуватиметься і в 2021 році.

В рамках реалізації проєкту планується прибудова універсального залу для занять фізкультурою і музикою, який має бути розвивальним, раціонально облаштованним, динамічним і не лише служити фоном для епізодичних рухових дій, а бути стимулом для активізації дитячої рухової діяльності. Зала має бути оснащена достатнім набором фізкультурного обладнання та музичних інструментів відповідно до чинного Типового переліку обов’язкового обладнання, начально-наочних посібників та іграшок. Створення предметного оточення буде спонукати дітей до рухової діяльності, конкретизувати її зміст, забезпечувати динамічну заміну самостійних занять вправами та іграми залежно від інтересу, бажання та задуму вихованців.