Громадський бюджет

Що таке громадський бюджет?

Громадський бюджет – це частина бюджету Чмирівської сільської ради, місцева ініціатива, форма прямого волевиявлення жителів громади, що спрямована на демократичний процес обговорення громадою окремих напрямків використання бюджетних коштів.

Ознайомитись з положенням "Про громадській бюджет Чмирівської сільської ради"

Опис конкурсу:

Для подання проекту автору необхідно заповнити спеціальну форму та додати список мешканців, які підтримують реалізацію цього проекту: щонайменше 10 підписів на підтримку проекту. Проекти можна подати способом заповнення спеціальної форми на Е-сервісі «Громадський бюджет» або у паперовому вигляді в Чмирівську сільську раду за адресою: с.Чмирівка, вул.Повітрянофлотська 52А. За необхідністю проекти доопрацьовуються та вносяться корективи. Після чого Комісія з відбору проектів громадського бюджету проаналізує дані проекти і виставить на голосування. Мешканці упродовж 15 днів зможуть проголосувати за проекти які їм довподоби. Проекти, які отримають найбільшу кількість голосів жителів громади, будуть реалізовані за кошти Громадського бюджету.

Як це працює:

Проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету Чмирівської сільської ради, можуть подавати особи віком від 16 років, місце проживання яких зареєстровано на території Чмирівської сільської ради.

Загальний обсяг громадського бюджету Чмирівської сільської ради на 2020 рік – 210 000 грн. Гранична сума фінансування окремого проекту із громадського бюджету становить 35 000 грн, частка не бюджетного співфінансування проекту, яка забезпечується автором, має становити не менше 1% від його загальної вартості.

Проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету Чмирівської сільської ради, повинні бути спрямовані на розвиток громади і стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності (наприклад, вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, установи: школи, дитячого садочку тощо).

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ

Скільки проектів може подати одна людина?

– 1 проект.

Скільки підписів потрібно зібрати для підтримки проекту щоб його можна було подати?

– Не менше 10. (бланк “Список осіб, які підтримали проект”)

За скільки проектів може проголосувати людина?

– Кожен мешканець може віддати один голос за один проект.

Хто може бути автором проекту?

– Автор проекту – це особа, яка досягла 16-річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, місце проживання якої зареєстроване на території Чмирівської сільської ради, що підтверджується паспортом особи та створила ідею щодо якісного розвитку Чмирівської сільської ради, оформила її у вигляді проекту у спосіб, передбачений у Положенні про громадський бюджет Чмирівської сільської ради (надалі – Положення).

Які терміни початку і завершення прийому проектів?

– З 2 березня по 31 березня 2020 року

Як і де можна подати проект?

– Проекти можна подати способом заповнення спеціальної форми на Е-сервісі «Громадський бюджет» або у паперовому вигляді в Чмирівську сільську раду за адресою: с.Чмирівка, вул.Повітрянофлотська 52А..

Як і де здійснюється голосування за проекти?

– Голосування за проекти для реалізації за рахунок коштів громадського бюджету Чмирівської сільської ради здійснюється онлайн через Е-сервісі «Громадський бюджет».

Чи може автор проекту проголосувати за «свій» проект?

– Так.

За додатковими роз’ясненнями звертайтесь на електронну скриньку: chmyrivska.rada@gmail.com