A A A K K K
для людей із порушенням зору
https://chmyrivska-gromada.gov.ua
Луганська область, Старобільський район

Забезпечення потерпілих на виробництві технічними та іншими засобами реабілітації

Дата: 01.12.2020 10:55
Кількість переглядів: 461

   Одним із важливих напрямів діяльності Фонду соціального страхування України та його робочих органів є реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та надання соціальних послуг відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.

Потерпілі унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (протезними виробами, уключаючи протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне  взуття, засобами пересування, спеціальними засобами для самообслуговування,  особистого догляду, орієнтування, спілкування та обміну інформацією), з ушкодженнями та  захворюваннями  опорно-рухового  апарату,  іншими захворюваннями, що зумовлюють потребу в таких виробах.

Необхідність у забезпеченні потерпілих технічними та іншими засобами реабілітації визначають медико-соціальні експертні комісії (далі МСЕК) з  розробленням індивідуальної програми реабілітації (далі  -  ІПР). Під час тимчасової непрацездатності до встановлення відсотків втрати працездатності підставою для первинного протезування потерпілих є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я.

Підставою   для  забезпечення  потерпілих,  які  мають інвалідність   по  слуху,  мобільними  телефонами  для  письмового спілкування  є  висновок  МСЕК  про  інвалідність  по слуху та/або ІПР. Підставою  для  забезпечення потерпілих, які мають інвалідність по зору, годинниками, диктофонами та магнітофонами є висновок МСЕК про встановлення інвалідності по зору та/або ІПР.

Для забезпечення засобами пересування та іншими технічними засобами  реабілітації потерпілі, яким за рішенням МСЕК установлено,  що вони  мають потребу в засобах пересування та інших технічних засобах реабілітації, звертаються до робочих органів виконавчої дирекції Фонду за місцем реєстрації їх проживання або за місцем фактичного проживання з відповідною заявою.

  Фінансування витрат, пов'язаних із виготовленням, поставкою і ремонтом технічних та інших засобів реабілітації, їх післягарантійним ремонтом, здійснюється виконавчою дирекцією Фонду та  її  робочими органами шляхом   відшкодування цих витрат підприємствам, які їх виготовляють, поставляють і ремонтують, згідно з укладеними договорами.

   Старобільським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області  за 11 місяців  2020 року були укладені договори на забезпечення 10 потерпілих технічними та іншими засобами реабілітації, в тому числі 2 кріслами колісними, виготовленими на індивідуальним замовленням, з ТОВ «Центр протезування «Інвалтруд», ТОВ «Світ літньої людини та реабілітації» та ПП «Форвард-Орто» на загальну суму 246,5 тис. грн. За аналогічний період 2019 року укладені договори на забезпечення 7 потерпілих технічними та іншими засобами реабілітації  на загальну суму 223,9 тис. грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь