До відома страхувальників: оформлення заяви-розрахунку з е-лікарняними

Дата: 21.07.2021 13:06

Заява-розрахунок для отримання матеріального забезпечення застрахованим особам за е-лікарняними оформлюється страхувальниками з урахуванням відмінностей між е-лікарняним та паперовим лікарняним.

У е-лікарняного відсутня серія, тому відповідно не заповнюються колонка 7 у Додатку 1.1 та колонка 9 у Додатку 1.3 заяви-розрахунку. При цьому в колонці 8 Додатка 1.1 та колонці 10 Додатка 1.3 вказується єдиний реєстраційний номер електронного листка непрацездатності.

Для е-лікарняного змінено причини непрацездатності, які вказуються у колонці 10 Додатка 1.1 та колонці 11 Додатка 1.3 заяви-розрахунку.

Визначення причини тимчасової непрацездатності відбувається в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі категорії медичного висновку.

Причини непрацездатності в е-лікарняному:

«1 – Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов'язані з нещасним випадком на виробництві».

«2 – Вагітність і пологи».

«3 – Необхідність догляду за хворою дитиною».

«4 – Необхідність догляду за хворим членом сім'ї».

«5 – Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною».

«6 – Карантин, встановлений відповідно до законодавства».

«7 – Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства».

«8 – Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу».

«9 – Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв'язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта).

«10 – Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2».

У разі наявності у медичному висновку відмітки про зв'язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності «Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов'язані з нещасним випадком на виробництві» після завершення розслідування може бути змінена Фондом соціального страхування України на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:

«11 – Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання».

«12 – Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві».

Не заповнюється колонка «Серія» і у Повідомленні про виплату коштів застрахованим особам.