Нові можливості для бджолярів Чмирівської громади від Проєкту USAID.

Дата: 05.10.2021 13:27

30 вересня 2021 року в приміщенні Чмирівської сільської ради відбулася зустріч місцевих бджолярів з провідним фахівцем з розвитку медового бізнесу по проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”  Русланом Марковим, який ініціював програму підтримки бджолярів та виробників обладнання для бджільництва на Сході України.

На зустрічі були обговорені сучасні проблемні питання галузі бджільництва:

• Невідповідність законодавства сьогоденним реаліям функціонування ринку продукції бджільництва, ціноутворення.
  • Відсутність чітких механізмів інформування органів місцевого самоврядування та пасічників про застосування засобів захисту рослин, заходів попередження та профілактика отруєння бджіл.
  • Проблеми з закупівлею оновленої матеріальної бази, використання застарілого обладнання.
  • Зменшення медової бази.
  • Вихід на відкриті відносини.

По кожному проблемному питанню були обговорені можливі шляхи вирішення.

Руслан Марков розповів як Проєкт USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей” допомагає у вирішенні деяких питань за рахунок грантової підтримки та освітньої допомоги підприємцям на Сході України. В рамках цієї Програми бджолярі мають можливість отримати допомогу на придбання обладнання для бджільництва. За рахунок часткової компенсації обладнання, інформаційної консультації та  допомоги в оформленні документації вони мають можливість  завантажити власні потужності, оновити інвентар, збільшити потужність та кількість бджолосімей, що врешті сприятиме розвитку медового сектору Сходу України.

Кампанія покликана покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру на Сході України та зокрема на території Чмирівської сільської територіальної громади.

Всі зацікавлені можуть звертатися за інформацією до відділу земельних відносин Чмирівської сільської ради.