Як внутрішнім переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

Дата: 25.01.2023 15:25

Внутрішні переселенці можуть отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів Пенсійного фонду. Тобто, якщо відповідні страхові виплати не здійснює роботодавець, то ВПО можуть їх отримати від Пенсійного фонду.
▪️Зокрема, внутрішньо переміщені особи мають право на такі виплати:
• допомога по тимчасовій втраті працездатності («лікарняні»);
• допомога по вагітності та пологах («декретні»);
• допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).
Вказані виплати Пенсійний фонд України призначає і виплачує безпосередньо застрахованим особам, без формування заяви-розрахунку.
▪️Необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру ПФУ й надати такі документи:
1) оригінал і копію довідки про взяття на облік ВПО;
2) оригінал і копію паспорта громадянина України;
3) оригінал і копію довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера;
4) листок непрацездатності (у разі наявності його в паперовій формі).
Решту необхідної інформації фахівці Фонду самостійно отримають із реєстрів.
Зазначені виплати можуть отримати й особи, які не належать до ВПО, але їхні роботодавці знаходяться на тимчасово окупованій території. У разі, якщо роботодавці не мають можливості нарахувати виплати за страховими випадками, їх виплачує ПФУ безпосередньо на рахунки працівників.