Інфографіка щодо наслідків закону 5655

Дата: 20.03.2023 09:43

Асоціація міст України роз`язснює в інфографіці всі наслідки закону 5655 для громад.

Зокрема виділяють такі недоліки законопроекту:

- Порушуються права власників земельних ділянок. Законопроект дає змогу будувати без обов'язкового дозволу власника землі та документів на землю.

- Стимулюється масове самовільне будівництво. Перевірку об'єктів будівництва забороняється.

- Громадськість позбавляється прав контролю та впливу. Активістам та спеціалістам заборонено ініціювати перевірки дотримання законодавства у сфері будівництва, активістів зобов'язують обґрунтувати їхній інтерес до захисту об'єктів містобудування.

- Обмежуються права місцевого самоврядування. Планові перевірки будівництва проводитимуться виключно приватною компанією.

- Узаконюється безвідповідальність приватних контролерів. За невинесення припису про зупинення робіт покарання для них – лише 67 100 грн ($1700), за підписання акта готовності об'єкта, збудованого з порушеннями – 281 820 грн. ($ 7000).