Зміни в законодавстві одиноким матерям.

01 січня 2018 року набрали чинності положення частини другої статті 18-1 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, якими передбачено, що право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”. У зв’язку з чим, заявники, які одночасно отримують відповідні види допомог, повинні зробити вибір на користь однієї з них, на яку мають право, а саме:

- допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків;

- пенсії в разі втрати годувальника;

- соціальної пенсії;

- державної соціальної допомоги дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”.

Право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам". Громадяни України, які є дітьми померлого годувальника і не мають права на пенсію, або є особами з інвалідністю і не мають права на пенсію по інвалідності або державну допомогу у зв’язку з інвалідністю та постійно проживають на території України, мають право на державну соціальну допомогу у випадках та на умовах, передбачених Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”.